Daily Archives: 01/12/2018

Посета секције Прве помоћи предавању о сиди

1.децембар – Светски дан борбе против сиде обележен је предавањем у Грдаској Општини у организацији Канцеларије за младе и Дома здравља из Лазаревца.

Предавању су присуствовали чланови секције Прве помоћи наше школе и наставник биологије Драгана Станишић. О овој смртоносној болести предавање је одржала докторка из Дома здравља са посебним освртом на могућности заразе, начине превенције и начине тестирања ако постоји сумља да је особа заражена. Ученике је упутила и на то како се сида не преноси и апеловала на њих да оболеле особе треба прихватити као равноправне чланове колектива и друштва а не изложити их дискриминацији што је веома чест случај.

Ученици нису чули ништа више о овој болести и вирусу од оног што обрађују у оквиру градива у седмом разреду, па нису били заинтересовани да постављају питања.

Мр Драгана Станишић, наставник биологије

„Тројански коњ“

Ученици петог разреда наше школе, чланови историјске секције, учествовали су на креативној радионици Душана Рајшића „Тројански коњ“.