Посета секције Прве помоћи предавању о сиди

1.децембар – Светски дан борбе против сиде обележен је предавањем у Грдаској Општини у организацији Канцеларије за младе и Дома здравља из Лазаревца.

Предавању су присуствовали чланови секције Прве помоћи наше школе и наставник биологије Драгана Станишић. О овој смртоносној болести предавање је одржала докторка из Дома здравља са посебним освртом на могућности заразе, начине превенције и начине тестирања ако постоји сумља да је особа заражена. Ученике је упутила и на то како се сида не преноси и апеловала на њих да оболеле особе треба прихватити као равноправне чланове колектива и друштва а не изложити их дискриминацији што је веома чест случај.

Ученици нису чули ништа више о овој болести и вирусу од оног што обрађују у оквиру градива у седмом разреду, па нису били заинтересовани да постављају питања.

Мр Драгана Станишић, наставник биологије