Sveti Sava školska slava

Dana 27. januara u našoj školi održana je priredba i tim povodom proslavljena i školska slava Sveti Sava. Domaćini slave su bili učenici VIII-2 i VIII-3 sa odeljenskim starešinama Draganom Stanišić i Mirjanom Jović. Slavski kolać sa direktorom škole lomio je sveštenik Vladimir Stojković u prisustvu velikog broja učenika, roditelja i radnika škole.

Govor direktora škole povodem proslave školske slave: “…Rastko je mogao da ostane princ, knez i da uživa u svim blagodetima materijalnog sveta. Ali nije. On je odabrao da svoj život posveti opštem dobru, put neprekidnog rada, učenja i prosvećivanja svog naroda. To je poruka koju on šalje kroz vekove, da prvo morate sebe učiniti najboljim mogućim, uz pomoć vaših roditelja, nastavnika, a onda to dobro čuvati pre svega u sebi ali ga i širiti na one oko vas i na one koji dolaze posle vas…”