Daily Archives: 15/10/2018

Дисање – пројектна настава

Модел плућа и дисање –  правили смо модел плућа у оквиру пројеткне наставе у петом разреду из биологије.

Драгана Станишић, наставница биологије

Вештине за адолесценцију

Наша школа је под покровитељством Уједињених нација добила бесплатну едукацију за три запослена и целокупан материјал за извођење радионица са ученицима 6 разреда на тему превенције наркоманије и свих облика зависности (пушење, алкохолизам, енергетски напици, зависност од интернета…) . Пројекат се спроводи у виду 40 радионица које трају две школске године, а деца уче како да се одупру изазовима које носи перид одрастања, јачајући своје механизме одбране и форимријајући самопоштовање, самоконтролу и уопште јачајући своју личност.

Драгана Станишић, наставница биологије

Горанска радионица у Засавици

ЈЕДНОДНЕВНА ГОРАНСКА РАДИОНИЦА

СПЕЦИЈАЛНИ  РЕЗЕРВАТ ПРИРОДЕ  ЗАСАВИЦА

У оквиру реализације пројекта „Заштита, очување, вишенаменско коришћење и подизање свести и знања о вредностима шума код младих”, Покрет горана Србије је 13.10. 2018. године, организовао једнодневну радионицу на којој су одабрани ученици шестог разреда  са подручија београдских општина, имали прилику да  се баве детерминацијом  биља и украсног шибља  у заштићеном природном добру СРП „Засавица”.