Навијачки бонтон

Фер плеј 2014. године

Подаци албума нису конфигурисани

Дана 6. 10. 2014. године у организацији ,,Тима за заштиту деце од насиља“ , ученици V разреда А и Б смене учествовали су у акцији ,,Навијачки бонтон“. Дечаци и девојчице су играли фудбал, остали ученици су навијали!

Фер плеј

Дана 15. 10. 2013. године у организацији ,,Тима за заштиту деце од насиља“ , ученици V4,V5,V6 разреда Б смене учествовали су у акцији ,,Навијачки бонтон“.

Дечаци су играли фудбал а девојчице ,,Између четири ватре“ .Остали ученици су их бодрили и здушно навијали што је и био циљ ове акције.

Победници и резултати данашњих мечева нису битни ,јер су прави победници сви они који су учествовали и дали допринос овој манифестацији и борби за фер – плеј и спортско навијање.

Александар Пинтер

Тим за превенцију насиља

На спортску манифестацију се полази са жељом да коректним навијањем помогнем екипи да победи.

За своју екипу навијаћу свим срцем, при том поштујући противничку екипу и навијаче .

Не треба вређати учеснике, играче, навијаче и судије.

Не треба физички насртати на навијаче противничке екипе.

Навијачки реквизити: заставе, пароле, шалови, бубњеви, ...не треба да послуже као средство за обрачун навијача.

Сваки леп потез на терену треба поздравити аплаузом.

Спортисте не треба гађати упаљачима, новчићима, флашама и било чиме што може да их повреди.

Пиротехничка средства: петарде, бакље, ракете... могу бити опасне чак и по живот присутних на спортском догађају.

Конзумирање и уношење алкохола на спортске манифестације законом није дозвољено.

Новим законом о навијању на спортским такмичењима , знатно су пооштрене казнене мере за непоштовање ових прописа.

НАВИЈАЈ ФЕР ПЛЕЈ У ШКОЛИ БЕЗ НАСИЉА!

10819800