Ученице наше школе Дуња и Александра наступале у Руском дому

Трећи по реду Концерт ученика београдских основних школа, које уче руски језик, под називом "Русија је умом несхватљива", одржан је 16. децембра 2016. године у Руском дому у Београду. На концерту су учествовале и ученице наше школе.

Дуња Марјановић, ученица 73 разреда, рецитовала је "Письмо Татьяны к Онегину" Александра С. Пушкина, уз клавирску пратњу ученице 73 Александре Саватијевић.

Организатори Концерта ученика београдских основних школа који уче руски језик су београдско удружење професора руског језика при Друштву слависта Србије и Руски центар за науку и културу у Београду.

Ученици су рецитовали стихове Тјутчева, Пушкина, Цветајеве, Јевтушека, Фета, играли балет, наступали су хорови, инструменталисти, изведене су различите кореографије.

Циљ оваквих концерата је, пре свега, промоција руског језика, културе и уметности и пружање могућности ученицима да искажу свој таленат и љубав према Русији, земљи чији језик уче.

На крају су школама уручене дипломе.

Хвала наставницима наше школе Слободану Мартиновићу и Ђорђу Марковићу на присуству и подршци.

Катица Спајић, наставник руског језика