Дан девојчица

Поводом обележавања Дана девојчица, који се већ седам година реализује у Србији, једанаест ученица ОШ,, Дуле Караклајић″ из Лазареваца је посетило Техничку школу ,,Колубара" у Лазаревцу.

Кординатор Тима испред Техничке школе, Недељко .... нас је дочекао на улазу школе и заједно са осталим колегама пожелео речи добродошлице. Након међусобног упознавања кренули смо у обилазак школе.

Обишли смо одесеке:

• Електротехнике:

(Електричар, Аутоелектричар, Електротехничар рачунара, Електротехничар електромоторних погона)

• Машинства и обраде метала:

(Машински техничар за репаратуру, Техничар за компјутерско управљање)

• Геологије, рударства и металургије:

(Руковалац механизацијом у површинској експлоатацији, Рударски техничар)

Школа је за сваки одсек обезбедила, професоре-инструкторе и представнике ученика, који су нам детаљно, уз практичне вежбе, говорили о:

• Занимањима која се могу уписати у оквиру сваког одсека и даље могућности запослења и напредовања у струци;
  • Који су најважнији општеобразовни и стручни предмети;
  • Колико траје школовање у зависности од смера који је одабран;
  • Које особине личности мора поседовати ученици да би се бавили датим занимањима;
  • Искуствима и успесима ученица које су похађали поменуте смерове за које се сматра да су ,,нетипични за девојчице″.

Након обиласка школе ученице су попуниле евалуационе листове и у њима позитивно оцениле протекли реални сурет.

Резултати анкетирања ученика:

Наведи у којој мери ти је обука коју си похађала помогла да побољшашнаставак школовања?
Веома ми је помогла
Помогла ми је
Углавном ми је помогла

Зашто је обука коју си похађала или активности у којима си учествовала били од користи или није?
да делимично не
Садржај обуке био је користан
Добри су инструктори
Испуњена су ми очекивања
Имала сам прилику да се сретнем са вршњацима и сњима разменим информације и искуства
Боље сам информисана о захтевима посла и приликама за запошљавање
Стекла сам нова знања, вештине, способности

Питања која су подразумевала остваривање контакта са послодавцем и пронашла сам посао су код свих ученица оцењена са – НЕ.

Похваљујемо Тим за професионалну орјентацију, Техничке школе ,,Колубара,, у Лазаревцу, за изванредну организацију свих предвиђених активности поводом Дана девојчица.

Кординатор за организацију Дана девојчица Драгана Петровић